هر وقت دیدید همه مردم دارند به یک چیز مشترک و واحد فکر میکنند و به آن معتقدند، شما به آن چیز واحد شک کنید!

حتی اگر آن چیز آنقدر واضح و مسلم باشد که عاقل تر از شما به درستی آن شهادت دهد.

سعی کنید با علم، مطالعه و تحقیق خودتان از اول به آن چیز واحد و مشترک که از قضا مطمئن هستید درست است دست پیدا کنید. اعتقاد داشتن بدون آگاهی هرآنقدر هم که قوی باشد نه به درد خودتان میخورد، نه به درد دیگران و نه به درد نسل بعد از شما. چون صرفا فقط و فقط یک عقیده است و تمام!

تنها چیزهایی که شما حق دارید و باید بدون اما اگر و چون و چرا بپذیرید و قبول کنید

یکی آیات مبارک قرآن است و دیگری سخن معصومین!

تازه آنهم اگر زبان مادریتان عربی بود و توانایی درک آیات بدون کمک یک مترجم را داشته باشید و یا سخن معصوم را از زبان خودش شنیده باشید!

که همچین چیزی فی ای حال در زمانی که من دارم زندگی میکنم امکان پذیر نیست.

پس حتی باید در درستی یک حدیث هم تحقیق کنید و ریشه اش را پیدا کنید؛ فقط شبیه طوطی الکی آن را تکرار نکنید!

در آیات قرآن تفکر کنید؛ و برای ترجمه و تفسیر آن چنیدن منبع را مطالعه کنید، حتی اگر سال ها به طول بیانجامد.

و در آخر نتایج تحقیق و مطالعه خود را چندین جا برای نسل بعد از خود به ثبت برسانید و به آنها هم توصیه کنید که هیچ چیز را چشم بسته حتی از شما هم قبول نکنند و باز هم به مطالعه و تحقیق بپردازند تا خود از نو به آن دست یابند!

فاطمه یوسفی

متخلص به راحیل دیبا

۱۴ مرداد سال ۱۳۹۷

ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه ظهر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ایده ساز حلزون اسکارگو الماس Paradoxicalism پویش مدار گنج های کلامی لینک کانال های تلگرام app robes de mariée